Współpracujemy z:     Jesteśmy Organizacją 1%     Aktualności:


International Award

Mądre Dziecko

Ośrodek Głębia
Od 19 stycznia 2007 roku jesteśmy Organizacją 1%           

Zgodnie z Ustawą o Działalności pożytku Publicznego i Wolontariacie po dwóch latach od rozpoczęcia działalności fundacji uzyskaliśmy Statut Organizacji Pożytku Publicznego.
Wszystkich serdecznie zachęcamy, aby wspierać podejmowane przez nas inicjatywy 1% swojego podatku.

W razie wszelkich pytań zapraszamy do kontaktu z Martą Godzisz m.godzisz@przygodazedukacja.org.plKROK 1 Sprawdź dane organizacji

Sprawdź dane organizacji konieczne do dokonania wpłaty:
· dokładna nazwa Fundacja „Przygoda z edukacją”
· adres ul. Klaudyny 32/154; 01-684 Warszawa
· numer konta bankowego 44 1540 1157 2034 6602 0761 0001


KROK 2 Wypełnij PIT i oblicz 1% podatku

Wypełnij odpowiedni formularz PIT (PIT-36, PIT-37, PIT-28) i ustal wysokość należnego podatku. Oblicz ile wynosi 1% należnego podatku i wpisz tę kwotę w odpowiednią rubrykę formularza PIT:
· dla PIT-36 jest to pozycja nr 179
· dla PIT-37 jest to pozycja nr 111
· dla PIT-28* jest to pozycja nr 103

*W tym przypadku podatnicy składają roczne zeznanie podatkowe do końca stycznia roku, następującego po roku, za który składane jest zeznanie podatkowe. Uwaga: Nie składaj zeznania przed dokonaniem wpłaty!

Aktualne formularze PIT dotyczące dochodów (przychodów) uzyskiwanych od dnia 1 stycznia 2005 r. znajdziesz na stronie Ministerstwa Finansów


KROK 3 Wypełnij dokument wpłaty

Dokument wpłaty musi zawierać:
· imię i nazwisko wpłacającego
· adres wpłacającego
· kwotę dokonanej wpłaty
· nazwę organizacji, na rzecz której dokonujesz wpłaty
· tytuł wpłaty np. "wpłata 1%
podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego".


KROK 4 Dokonaj wpłaty

Obliczoną kwotę wpłać na konto wybranej organizacji, w terminie od dnia 1 maja do 31 grudnia roku podatkowego lub od 1 stycznia do 30 kwietnia roku następnego po roku podatkowym.
Możesz to zrobić:
· w banku (także internetowym)
· lub na poczcie


KROK 5 Odlicz 1% od podatku

Od podatku, który masz zapłacić odejmij obliczoną uprzednio kwotę (krok 3).
Pamiętaj, że wysokość wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego może przekraczać kwotę stanowiącą 1% twojego podatku, lecz podatek możesz pomniejszyć jedynie o 1% należnego podatku.


KROK 6 Złóż zeznanie

Wypełnione zeznanie złóż do dnia 30 kwietnia w urzędzie skarbowym ( w 2006 roku wypełniony formularz PIT będzie można złożyć do 2 maja 2006 r.) Pokwitowanie dokonanej wpłaty zachowaj do ewentualnego wglądu organu podatkowego.


KROK 7 Rezultat

W przypadku nadpłaty organ podatkowy (naczelnik urzędu skarbowego) dokona zwrotu kwoty stanowiącej 1% podatku. W pozostałych przypadkach podatek podlegający wpłacie do urzędu skarbowego zostanie pomniejszony o wpłatę na rzecz organizacji pożytku publicznego do wysokości 1% podatku należnego.
2015-05-05
Szkolenie ze świetnej i innowacyjnej metody edukacyjnej
17 kwietnia w zaprzyjaźnionym przedszkolu odbyły się żywiołowe warsztaty z wykorzystania bumbum rurek w pracy z grupą. Szkolenie poprowadziła nasza wolontariuszka Emilia Romanik- wokalistka z wykształcenia oraz wszechstronny muzyk z pasji. Mamy już pierwsze informacje zwrotne,że metoda nawet kilkuletnie dzieci w ciekawy sposób uczy koncentracji i jednocześnie współpracy w grupie. Osoby chętne, aby poznać tą metodą podczas naszych warsztatów zapraszamy do kontaktu z fundacją.
2015-05-05
Tablica interaktywna w przedszkolu 245 na Bielanach
Już od jesieni Przedszkole dla dzieci słabowidzących Sowy Mądrej Głowy korzysta z tablicy interaktywnej ze specjalistycznym oprogramowaniem. Dzieci z grupy 5-cio latków tablicę nazwały "olbrzymim tabletem z super bajerami". Panie nauczycielki doskonale przeszkolone przez firmę Synapia wiedzą jak z korzyścią dla dzieci wykorzystać to urządzenie w codziennej edukacji przedszkolnej. Nieuchronnie świat wokół nas staje się coraz bardziej cyfrowy, dlatego umiejętność obsługi urządzeń takich jak tablet od najmłodszych lat pomoże dzieciom odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości.
2013-02-21
Ruszyła letnia edycja socjoterapii
W poniedziałek 18 lutego ruszyła kolejna edycja naszej Socjoterapii. Pracujemy w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa tzw. młodsza obejmuje wiek 7-12 lat  natomiast w grupie starszej spotyka się młodzież w wieku 13-17 lat. Zajęcia odbywają się zawsze w poniedziałki od godz. 15.00 w samym Centrum Warszawy dzięki uprzejmości naszych Przyjaciół. Dodatkowo mamy sporo wyjść kulturalnych tj. do teatrów i kin. To fajna opcja, aby poznać Nas blizej i dołaczyć do grona naszych podpiecznych. Przemyśł sprawę a w razie pytań dzwoń 604 838 626-Marta.
2011-04-04
Polska Telefonia Cyfrowa sponsorem naszego projektu "Nowocześnie żyć, kulturalnym być"
Od 22 lutego 2011 roku dzieki funduszom przekazanym przez pracowników i zarząd Polskiej Telefonii Cyfrowej podczas IX Świątecznej Aukcji Charytatywnej realizujemy z naszymi podopiecznymi bardzo ciekawy proijekt. Chcemy, aby doświadczyli "na własnej skórze" co to znaczy nowoczesnie żyć i kulturalnym być:-). Już wspólnie przygotowywali 3 daniowy obiad w restauracji włoskiej Restro. Uczestnicza w ciekawych wydarzeniach kulturalnych np. wieczorze latynowskim w Teatrze Buffo oraz zgłębiają tajniki ekologicznego życia na co dzień.
2010-06-16
Już 21 czerwca wernisaż prac wykonanych w ramach projektu "Ze sztuką w podskokach"
W poniedziałek 21 czerwca 2010 roku zapraszamy naszych przyjaciół i wszystkich chętnych do Magazynu Sztuk przy ul. Filtrowej 62 lok. 230 (blisko Pl. Narutowicza).Chcemy wspólnie podziwiać dzieła artystyczne naszych podopiecznych. Są wśród tych prac prawdziwe cuda, których nie powstydziliby się profesjonaliści! Można będzie zobaczyć ręcznie robioną biżuterię jak wisiorki lutowane, kolczyki, przedmioty użytkowe wykonane techniką de coupage i z gliny, koszuli malowane technika batiku i malowane jedwabne chusty. Możliwosć realizacji tego projektu nie byłaby możliwa bez zaangażowania i mocy pozytywnej energii jakiej doświadczyliśmy od grupy wolontariuszek z ERY!
Wielki DZIĘKI płynące z głębi serca należą się: Justynie Jankowskiej, Agnieszce Koperze, Marcie Matusik, Ani Ogonowskiej, Lidce Borkowskiej, Karolinie Radzikowskiej. Bez pomysłu tej grupy SUPEROWYCH Kobiet nasi podopieczni nie mieliby szans poznać tak różnorodnych technik artystycznych!Copyright © 2004-2006 Fundacja "Przygoda z edukacją". Wszelkie prawa zastrzeżone.