Współpracujemy z:     Historia     Aktualności:


International Award

Mądre Dziecko

Ośrodek Głębia

Już od 1993 roku z grupą przyjaciół pracowaliśmy jako wolontariusze w organizacjach pomagających dzieciom i młodzieży. W różnych sytuacjach zauważaliśmy, że organizacje stawiają wyłącznie na pomoc doraźną oferując „ciepły kąt” w świetlicy, czy „bułkę z dżemem”. Były to działania związane z szybkimi, ale jednocześnie bardzo nietrwałymi rezultatami. Uzupełnienie zaległości szkolnych odbywało się najczęściej na zasadzie „gaszenia pożarów”, np. poprzez oferowanie zajęć w ramach tzw. pogotowia naukowego, dopiero kiedy osoba miała wystawione oceny niedostateczne. Opiekunów nie interesowały zainteresowania młodych ludzi i sposoby spędzania czasu wolnego. Od 1999 roku z grupą przyjaciół wspólnie zaczęliśmy pomagać różnym „młodym, gniewnym, zagubionym”. Jako grupa nieformalna społeczników-studentów zaspakajaliśmy ich bieżące potrzeby i jednocześnie przekazywaliśmy szereg konkretnych umiejętności potrzebnych w codziennym życiu (wyznaczanie celów krótko i długoterminowych, zarządzanie czasem itp.). Kiedy po 5 latach nieformalnej działalności zobaczyliśmy, że nasze działania dają trwałe efekty, postanowiliśmy powołać fundację. Szybko okazało się, że możliwość pozyskiwania funduszy od organizacji grantodawczych i innych instytucji zwiększyła skuteczność podejmowanych przez nas przedsięwzięć. Teraz codziennie przekonujemy się o tym, że każdy młody człowiek, kiedy otrzyma odpowiednie wsparcie, chętnie uaktywnia swój ukryty potencjał i dzieli się swoimi talentami z innymi osobami. Z każdym miesiącem, dzięki zupełnie bezinteresownemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli wspólnie zmieniamy losy młodych ludzi. Razem też świętujemy ich sukcesyJ

Wszyscy głęboko wierzymy i na co dzień doświadczamy, że „marzenia są po to, aby je realizować a życie za krótkie, aby z nich rezygnować.”

Ty też możesz dołączyć do grona naszych przyjaciół. Masz wiele możliwości, aby to zrobić. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Geneza nazwy. Przygoda oznacza dla nas wydarzenie będące czymś niecodziennym, odbiegającym od zwykłych życiowych zdarzeń. Edukację postrzegamy jako ogół działań zmierzających do przystosowania człowieka do życia w społeczeństwie; wychowanie pod względem intelektualnym, moralnym i psychicznym; także wykształcenie. W tym rozumieniu każde działanie jest intensywnym doświadczaniem czegoś nowego, swoistą przygodą. Nazwa Fundacji „Przygoda z Edukacją” wydaje nam się niezwykle trafna – odpowiada temu, czym rzeczywiście zajmujemy się w codziennej pracy z młodzieżą.

Historia powstania Fundacji oraz nazwa są ściśle powiązane z przyjętą przez nas misją .

2015-05-05
Szkolenie ze świetnej i innowacyjnej metody edukacyjnej
17 kwietnia w zaprzyjaźnionym przedszkolu odbyły się żywiołowe warsztaty z wykorzystania bumbum rurek w pracy z grupą. Szkolenie poprowadziła nasza wolontariuszka Emilia Romanik- wokalistka z wykształcenia oraz wszechstronny muzyk z pasji. Mamy już pierwsze informacje zwrotne,że metoda nawet kilkuletnie dzieci w ciekawy sposób uczy koncentracji i jednocześnie współpracy w grupie. Osoby chętne, aby poznać tą metodą podczas naszych warsztatów zapraszamy do kontaktu z fundacją.
2015-05-05
Tablica interaktywna w przedszkolu 245 na Bielanach
Już od jesieni Przedszkole dla dzieci słabowidzących Sowy Mądrej Głowy korzysta z tablicy interaktywnej ze specjalistycznym oprogramowaniem. Dzieci z grupy 5-cio latków tablicę nazwały "olbrzymim tabletem z super bajerami". Panie nauczycielki doskonale przeszkolone przez firmę Synapia wiedzą jak z korzyścią dla dzieci wykorzystać to urządzenie w codziennej edukacji przedszkolnej. Nieuchronnie świat wokół nas staje się coraz bardziej cyfrowy, dlatego umiejętność obsługi urządzeń takich jak tablet od najmłodszych lat pomoże dzieciom odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości.
2013-02-21
Ruszyła letnia edycja socjoterapii
W poniedziałek 18 lutego ruszyła kolejna edycja naszej Socjoterapii. Pracujemy w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa tzw. młodsza obejmuje wiek 7-12 lat  natomiast w grupie starszej spotyka się młodzież w wieku 13-17 lat. Zajęcia odbywają się zawsze w poniedziałki od godz. 15.00 w samym Centrum Warszawy dzięki uprzejmości naszych Przyjaciół. Dodatkowo mamy sporo wyjść kulturalnych tj. do teatrów i kin. To fajna opcja, aby poznać Nas blizej i dołaczyć do grona naszych podpiecznych. Przemyśł sprawę a w razie pytań dzwoń 604 838 626-Marta.
2011-04-04
Polska Telefonia Cyfrowa sponsorem naszego projektu "Nowocześnie żyć, kulturalnym być"
Od 22 lutego 2011 roku dzieki funduszom przekazanym przez pracowników i zarząd Polskiej Telefonii Cyfrowej podczas IX Świątecznej Aukcji Charytatywnej realizujemy z naszymi podopiecznymi bardzo ciekawy proijekt. Chcemy, aby doświadczyli "na własnej skórze" co to znaczy nowoczesnie żyć i kulturalnym być:-). Już wspólnie przygotowywali 3 daniowy obiad w restauracji włoskiej Restro. Uczestnicza w ciekawych wydarzeniach kulturalnych np. wieczorze latynowskim w Teatrze Buffo oraz zgłębiają tajniki ekologicznego życia na co dzień.
2010-06-16
Już 21 czerwca wernisaż prac wykonanych w ramach projektu "Ze sztuką w podskokach"
W poniedziałek 21 czerwca 2010 roku zapraszamy naszych przyjaciół i wszystkich chętnych do Magazynu Sztuk przy ul. Filtrowej 62 lok. 230 (blisko Pl. Narutowicza).Chcemy wspólnie podziwiać dzieła artystyczne naszych podopiecznych. Są wśród tych prac prawdziwe cuda, których nie powstydziliby się profesjonaliści! Można będzie zobaczyć ręcznie robioną biżuterię jak wisiorki lutowane, kolczyki, przedmioty użytkowe wykonane techniką de coupage i z gliny, koszuli malowane technika batiku i malowane jedwabne chusty. Możliwosć realizacji tego projektu nie byłaby możliwa bez zaangażowania i mocy pozytywnej energii jakiej doświadczyliśmy od grupy wolontariuszek z ERY!
Wielki DZIĘKI płynące z głębi serca należą się: Justynie Jankowskiej, Agnieszce Koperze, Marcie Matusik, Ani Ogonowskiej, Lidce Borkowskiej, Karolinie Radzikowskiej. Bez pomysłu tej grupy SUPEROWYCH Kobiet nasi podopieczni nie mieliby szans poznać tak różnorodnych technik artystycznych!Copyright © 2004-2006 Fundacja "Przygoda z edukacją". Wszelkie prawa zastrzeżone.