Współpracujemy z:     Ośrodek "Głębia" w Dąbrównie     Aktualności:


International Award

Mądre Dziecko

Ośrodek Głębia
Ośrodek "Głębia" w Dąbrównie
zaprasza na:


- szkolenia i konferencje wszelkiego typu
- Formy doskonalenia zawodowego;
- Zielone szkoły z historycznym lub przyrodniczym programem edukacyjnym;
- Wyjazdy o charakterze profilaktyczno − terapeutycznym z programem rekomendowanym przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu;
- Rekolekcje i dni skupienia;
- Formy aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu (latem − spływy kajakowe, windsurfing, zimą − narty).Ośrodek Głębia znajduje się w pobliżu ciekawych miejsc historycznych (Grunwald, Olsztynek) i godnych zwiedzenia zabytków średniowiecza (w Nidzicy, Ostródzie i Olsztynie)
 Jest położony pomiędzy dwoma czystymi jeziorami Warmi i Mazur (Dąbrowa Duża i Dąbrowa Mała) z możliwością uprawiania sportów wodnych: pływanie, nurkowanie, kajaki, łódki i windsurfing; jest otoczony malowniczymi terenami spacerowymi z licznymi pomnikami przyrody;
Zapewniamy:
- pokoje rodzinne lub 3−5 osobowe;
- zaplecze gastronomiczne z dużą jadalnią kominkową;
- wyposażoną salę wykładowo−konferencyjną /do 80 osób/;
- małą salę świetlicowo−seminaryjną /do 25 osób/;
- aneks kuchenny dostępny dla gości;
- patio do zajęć w kręgu i rekreacji;
- plac zabaw dla dzieci;
- możliwość korzystania z dodatkowych atrakcji (jazdy konne, sauna, kryty basen, ogniska, uroczyste wieczorki, występy folklorystyczne i szranki rycerskie).

2015-05-05
Szkolenie ze świetnej i innowacyjnej metody edukacyjnej
17 kwietnia w zaprzyjaźnionym przedszkolu odbyły się żywiołowe warsztaty z wykorzystania bumbum rurek w pracy z grupą. Szkolenie poprowadziła nasza wolontariuszka Emilia Romanik- wokalistka z wykształcenia oraz wszechstronny muzyk z pasji. Mamy już pierwsze informacje zwrotne,że metoda nawet kilkuletnie dzieci w ciekawy sposób uczy koncentracji i jednocześnie współpracy w grupie. Osoby chętne, aby poznać tą metodą podczas naszych warsztatów zapraszamy do kontaktu z fundacją.
2015-05-05
Tablica interaktywna w przedszkolu 245 na Bielanach
Już od jesieni Przedszkole dla dzieci słabowidzących Sowy Mądrej Głowy korzysta z tablicy interaktywnej ze specjalistycznym oprogramowaniem. Dzieci z grupy 5-cio latków tablicę nazwały "olbrzymim tabletem z super bajerami". Panie nauczycielki doskonale przeszkolone przez firmę Synapia wiedzą jak z korzyścią dla dzieci wykorzystać to urządzenie w codziennej edukacji przedszkolnej. Nieuchronnie świat wokół nas staje się coraz bardziej cyfrowy, dlatego umiejętność obsługi urządzeń takich jak tablet od najmłodszych lat pomoże dzieciom odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości.
2013-02-21
Ruszyła letnia edycja socjoterapii
W poniedziałek 18 lutego ruszyła kolejna edycja naszej Socjoterapii. Pracujemy w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa tzw. młodsza obejmuje wiek 7-12 lat  natomiast w grupie starszej spotyka się młodzież w wieku 13-17 lat. Zajęcia odbywają się zawsze w poniedziałki od godz. 15.00 w samym Centrum Warszawy dzięki uprzejmości naszych Przyjaciół. Dodatkowo mamy sporo wyjść kulturalnych tj. do teatrów i kin. To fajna opcja, aby poznać Nas blizej i dołaczyć do grona naszych podpiecznych. Przemyśł sprawę a w razie pytań dzwoń 604 838 626-Marta.
2011-04-04
Polska Telefonia Cyfrowa sponsorem naszego projektu "Nowocześnie żyć, kulturalnym być"
Od 22 lutego 2011 roku dzieki funduszom przekazanym przez pracowników i zarząd Polskiej Telefonii Cyfrowej podczas IX Świątecznej Aukcji Charytatywnej realizujemy z naszymi podopiecznymi bardzo ciekawy proijekt. Chcemy, aby doświadczyli "na własnej skórze" co to znaczy nowoczesnie żyć i kulturalnym być:-). Już wspólnie przygotowywali 3 daniowy obiad w restauracji włoskiej Restro. Uczestnicza w ciekawych wydarzeniach kulturalnych np. wieczorze latynowskim w Teatrze Buffo oraz zgłębiają tajniki ekologicznego życia na co dzień.
2010-06-16
Już 21 czerwca wernisaż prac wykonanych w ramach projektu "Ze sztuką w podskokach"
W poniedziałek 21 czerwca 2010 roku zapraszamy naszych przyjaciół i wszystkich chętnych do Magazynu Sztuk przy ul. Filtrowej 62 lok. 230 (blisko Pl. Narutowicza).Chcemy wspólnie podziwiać dzieła artystyczne naszych podopiecznych. Są wśród tych prac prawdziwe cuda, których nie powstydziliby się profesjonaliści! Można będzie zobaczyć ręcznie robioną biżuterię jak wisiorki lutowane, kolczyki, przedmioty użytkowe wykonane techniką de coupage i z gliny, koszuli malowane technika batiku i malowane jedwabne chusty. Możliwosć realizacji tego projektu nie byłaby możliwa bez zaangażowania i mocy pozytywnej energii jakiej doświadczyliśmy od grupy wolontariuszek z ERY!
Wielki DZIĘKI płynące z głębi serca należą się: Justynie Jankowskiej, Agnieszce Koperze, Marcie Matusik, Ani Ogonowskiej, Lidce Borkowskiej, Karolinie Radzikowskiej. Bez pomysłu tej grupy SUPEROWYCH Kobiet nasi podopieczni nie mieliby szans poznać tak różnorodnych technik artystycznych!Copyright © 2004-2006 Fundacja "Przygoda z edukacją". Wszelkie prawa zastrzeżone.