Współpracujemy z:     Nasze działania     Aktualności:


International Award

Mądre Dziecko

Ośrodek Głębia

Nasze działania adresujemy do młodzieży w wieku 12 – 25 lat. Są to wartościowi młodzi ludzie, którzy z różnych przyczyn zostali pozbawieni wsparcia ze strony dorosłych (rodziców i rodziny). Większość czasu spędzają bez żadnego celu na ulicy. Często pochodzą z niewydolnych wychowawczo lub bardzo ubogich,  wielodzietnych rodzin. Rodzice naszych podopiecznych nie rozumieją swojej roli społecznej lub też sytuacja życiowa uniemożliwia im poprawne wypełnianie funkcji rodzicielskich.

Nasi podopieczni są zdolni i inteligentni. Od swoich rówieśników różnią się jedynie sytuacją rodzinną, z którą często nie potrafią sobie poradzić. Kiedy sami, bez życzliwego wsparcia, próbują szukać rozwiązań, zaczynają błądzić i zbaczać z życiowego szlaku.

Autentyczne zaangażowanie i bezinteresownie wyciągnięta dłoń sprawiają, że bardzo szybko zmieniają swoje postawy (często roszczeniowe), a okazane im dobro podają dalej angażując się w różne inicjatywy na zasadzie wolontariatu.

 

JAK DZIAŁAMY?

 • Odkrywamy zainteresowania i ukryte możliwości młodzieży.
 • Zamieniamy talenty w konkretne osiągnięcia.
 • Uczymy umiejętności społecznych w praktyce.
 • „Dajemy wędkę” motywując młodych ludzi do podejmowania wyzwań.

CO ROBIMY?

 • Motywujemy młodzież (w wieku 14-25 lat) do udziału w międzynarodowym programie „The International Award for Young People” (www.intaward.plpromującym wszechstronny rozwój poprzez: podejmowanie służby, udział w wyprawie, rozwijanie talentów oraz doskonalenie kondycji fizycznej. Program działa obecnie w 117 krajach i rocznie uczestniczy w nim blisko 400 tysięcy młodych ludzi. Więcej… 

 

 • Prowadzimy bezpłatną Szkołę Językową „Bez granic”. Kursy językowe z 5 języków obcych odbywają się w samym centrum Warszawy w profesjonalnej sali językowej, która znajduje się w Czytelni Naukowej przy ul. Marszałkowskiej 9/15. Zajęcia prowadzą lektorzy językowi z doświadczeniem w nauczaniu i po pobytach za granicą.

 

 • Pomagamy zaistnieć ukrytym talentom organizując doskonalenie talentów u mistrzów w danej dziedzinie (np. taniec, piłka nożna, sztuka kulinarna).

 

 • Umożliwiamy młodym ludziom wyjazd na Wolontariat Europejski, czyli w 100% darmową przygodę w wybranym kraju europejskim. Więcej…

 • Prowadzimy grupę socjoterapii młodzieżowej. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w Centrum Warszawy.

 • Pomagamy zagubionym i zrezygnowanym odnaleźć sens życia. Zawsze możesz umówić się na indywidualne spotkanie z Trenerką Osobistego Rozwoju – Martą Godzisz; m.godzisz@przygodazedukacja.org.pl

 • Realizujemy program systematycznych „douczek”, monitorując wyniki szkolne naszych podopiecznych.

 • Aktywizujemy lokalne społeczności młodych ludzi i wspólnie realizujemy różnorodne projekty. Zachęciliśmy młodzież ze wsi Dobre (woj. mazowieckie) do stworzenia miejsca, gdzie mogliby się spotykać i podejmować wspólne działania.
2015-05-05
Szkolenie ze świetnej i innowacyjnej metody edukacyjnej
17 kwietnia w zaprzyjaźnionym przedszkolu odbyły się żywiołowe warsztaty z wykorzystania bumbum rurek w pracy z grupą. Szkolenie poprowadziła nasza wolontariuszka Emilia Romanik- wokalistka z wykształcenia oraz wszechstronny muzyk z pasji. Mamy już pierwsze informacje zwrotne,że metoda nawet kilkuletnie dzieci w ciekawy sposób uczy koncentracji i jednocześnie współpracy w grupie. Osoby chętne, aby poznać tą metodą podczas naszych warsztatów zapraszamy do kontaktu z fundacją.
2015-05-05
Tablica interaktywna w przedszkolu 245 na Bielanach
Już od jesieni Przedszkole dla dzieci słabowidzących Sowy Mądrej Głowy korzysta z tablicy interaktywnej ze specjalistycznym oprogramowaniem. Dzieci z grupy 5-cio latków tablicę nazwały "olbrzymim tabletem z super bajerami". Panie nauczycielki doskonale przeszkolone przez firmę Synapia wiedzą jak z korzyścią dla dzieci wykorzystać to urządzenie w codziennej edukacji przedszkolnej. Nieuchronnie świat wokół nas staje się coraz bardziej cyfrowy, dlatego umiejętność obsługi urządzeń takich jak tablet od najmłodszych lat pomoże dzieciom odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości.
2013-02-21
Ruszyła letnia edycja socjoterapii
W poniedziałek 18 lutego ruszyła kolejna edycja naszej Socjoterapii. Pracujemy w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa tzw. młodsza obejmuje wiek 7-12 lat  natomiast w grupie starszej spotyka się młodzież w wieku 13-17 lat. Zajęcia odbywają się zawsze w poniedziałki od godz. 15.00 w samym Centrum Warszawy dzięki uprzejmości naszych Przyjaciół. Dodatkowo mamy sporo wyjść kulturalnych tj. do teatrów i kin. To fajna opcja, aby poznać Nas blizej i dołaczyć do grona naszych podpiecznych. Przemyśł sprawę a w razie pytań dzwoń 604 838 626-Marta.
2011-04-04
Polska Telefonia Cyfrowa sponsorem naszego projektu "Nowocześnie żyć, kulturalnym być"
Od 22 lutego 2011 roku dzieki funduszom przekazanym przez pracowników i zarząd Polskiej Telefonii Cyfrowej podczas IX Świątecznej Aukcji Charytatywnej realizujemy z naszymi podopiecznymi bardzo ciekawy proijekt. Chcemy, aby doświadczyli "na własnej skórze" co to znaczy nowoczesnie żyć i kulturalnym być:-). Już wspólnie przygotowywali 3 daniowy obiad w restauracji włoskiej Restro. Uczestnicza w ciekawych wydarzeniach kulturalnych np. wieczorze latynowskim w Teatrze Buffo oraz zgłębiają tajniki ekologicznego życia na co dzień.
2010-06-16
Już 21 czerwca wernisaż prac wykonanych w ramach projektu "Ze sztuką w podskokach"
W poniedziałek 21 czerwca 2010 roku zapraszamy naszych przyjaciół i wszystkich chętnych do Magazynu Sztuk przy ul. Filtrowej 62 lok. 230 (blisko Pl. Narutowicza).Chcemy wspólnie podziwiać dzieła artystyczne naszych podopiecznych. Są wśród tych prac prawdziwe cuda, których nie powstydziliby się profesjonaliści! Można będzie zobaczyć ręcznie robioną biżuterię jak wisiorki lutowane, kolczyki, przedmioty użytkowe wykonane techniką de coupage i z gliny, koszuli malowane technika batiku i malowane jedwabne chusty. Możliwosć realizacji tego projektu nie byłaby możliwa bez zaangażowania i mocy pozytywnej energii jakiej doświadczyliśmy od grupy wolontariuszek z ERY!
Wielki DZIĘKI płynące z głębi serca należą się: Justynie Jankowskiej, Agnieszce Koperze, Marcie Matusik, Ani Ogonowskiej, Lidce Borkowskiej, Karolinie Radzikowskiej. Bez pomysłu tej grupy SUPEROWYCH Kobiet nasi podopieczni nie mieliby szans poznać tak różnorodnych technik artystycznych!Copyright © 2004-2006 Fundacja "Przygoda z edukacją". Wszelkie prawa zastrzeżone.